Ekonomi

Mehmet Şimşek’ten ilk mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Nureddin Nebati’den devraldı.

Kendileri için en değerli şeyin en ufak bir hata yapmadan yan yana millete hizmet etmeye devam etmek olduğunu söyleyen Nebati, “Yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz. Bu kutlu yolculukta üstlendiğimiz her görev milletimize hizmet aşkıyla yürüttüğümüz görevler olmuştur.”

Vakit kaybetmeden orta vadeli mali çalışmalar başlayacak

Türkiye’nin rasyonel bir temele dönmekten başka çaresi olmadığını söyleyen Mehmet Şimşek, kurallara dayalı bir Türkiye ekonomisinin arzulanan refaha ulaşmada değerli olacağına işaret etti.

“Önceliğimiz makro finansal istikrar olacak” diyen Şimşek, “Vakit kaybetmeden orta vadeli finansal çalışmalarımıza başlayacağız. Orta vadede enflasyonu tek haneli rakamlara indirme, her alanda öngörülebilirliği artırma ve ekonomiyi olumlu yönde etkileyen yapısal reformlar” cari açığı azaltacak hayati önem taşıyor.

Bu öncelikler çerçevesinde ilgili bakanlıklarla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Temel unsur uluslararası normlara uygunluktur.

Şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uyumun toplumsal refahın artırılması hedefine ulaşılmasında temel unsurlar olacağını belirten Şimşek, “Bu öncelikler çerçevesinde ilgili bakanlıklarla koordinasyon halinde çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

konyaalti-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu